Kaštánek Trubín

Napsali o nás

 

 

 

"V eko mateřské školce Kaštánek začínaly
i moje děti a byla to skvělá volba."

Míša Maurerová

 

Andrea Činková, maminka Matěje

Kaštánek jsme si vybrali po dlouhém hledání – po přestěhování z Prahy, kde Matěj navštěvoval soukromou školku, jsme hledali podobnou školku v blízkosti nového bydliště. Nebylo to jednoduché, soukromých školek nabízejících „jiný přístup" je spousta, ale člověk potřebuje mít jistotu, že se největší štěstí jeho života bude mít jako v bavlnce, ale zároveň se naučí samostatnosti a slušnosti. Naše volba nakonec padla na Kaštánek a bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli udělat. Skutečně individuální přístup ke každému dítěti tu není jen marketingový tah, ale každodenní skutečnost. Nepřeberné množství aktivit, pravidelné výlety do přírody nebo exkurze na zajímavá místa, práce venku na zahrádce, angličtina, příprava vlastní svačinky, tanečky, keramika, pečení chleba, oslavy narozenin – to je jen krátký výčet toho, čím Kaštánek každý den žije. Úžasné jsou také prázdninové tématické týdny formou příměstského tábora a vůbec fakt, že školka funguje celoročně, což zejména zaměstnaní rodiče bez možnosti hlídání velmi ocení. V Kaštánku jsme zůstali, i když už byl Matěj předškolák a měli jsme možnost přestoupit do státní školky. Nevycházeli jsme z údivu, co nového se tu každý den naučil. Dodnes rád vzpomíná na všechny své kamarády a kamarádky, paní učitelky, paní kuchařku i školková zvířátka.

A jaké ty tři roky strávené v Kaštánku skutečně byly, shrnul Matěj v krátké, ale všeříkající větě, když jsme jednoho dne přijížděli do Trubína: „Mami, to je moje zamilovaná cesta..."

 

Lenka Procházková, maminka Natálky (chodila do školky 2,5 roku)

a Ellinky (chodila do školky 1 rok)

 

Vím o jedné báječné mateřské školce:

  1. Mají skvělé paní učitelky a „paní kuchařku“ – paní učitelky to s dětmi opravdu umí a „paní kuchařka“ je pro nejmenší děti ten nejoblíbenější člověk ve školce.

  2. Obligátní frázi každé soukromé školky: „individuální přístup k dětem“ skutečně realizují v praxi – ikdyž byly dceři teprve 3 roky, přiřadily ji paní učitelky po vlastním uvážení na pracovní činnosti k nejstarším dětem prostě proto, že to zvládala a byla šikovná.

  3. Vedou děti k samostatnosti a odpovědnosti – připravují si svačinky, ty jen trochu větší už jí příborem, po obědě si čistí zoubky, učí je recyklovat, zahradničí na vlastní zahrádce…

  4. Pro děti je každý měsíc připraven pestrý program – do školky jezdí velmi často divadla, navštívili je lektoři se zrakovým postižením, policisté a jiní zajímaví hosté, děti jezdí na „exkurze“ – prohlédly si např. neveřejné prostory pošty, lékárny,…., mají tematicky zaměřené dny a podobně.

  5. Venku tráví opravdu hodně času – za pěkného počasí není problém přesunout ven na zahradu celý dopolední program včetně svačiny a pracovních činností.

  6. Komunikace s rodiči je výborná – pravidelně je rodičům e-mailem zasíláno, co děti ten který týden dělaly, jaké básničky se učily a 2x ročně je besídka.

  7. V této školce byly obě naše holky moc a moc rády a i já, jako „matka, která chce pro své miláčky to nejlepší :-) “ jsem byla velmi spokojená.

Jo, ta školka se jmenuje KAŠTÁNEK!

 

Radka Mihálková, maminka Kubíka

"Syn začal chodit do Kaštánku ve 2,5 letech. Díky skvělému přístupu paní učitelek si i přes uplakaný začátek rychle zvykl a chodil do školky rád. Přístup k dětem je individuální, podle jejich potřeb, ať už se jedná o ranní pláč nebo pomoc s jídlem a oblékáním. Paní učitelky jsou velmi milé, ochotné, vstřícné a i na dětech je vidět, že je mají rády. Program školky je pestrý, děti tvoří, kreslí, tráví hodně času venku, jezdí na výlety a do školky několikrát ročně zavítá divadélko, které mohou navštívit i mimoškolkové děti. Témata programu jsou vždy aktuální k nějakému vý;znamnému dni, či ročnímu období. Například si povídají o nevidomích, vozíčkářích, pečou housky, ukazují si jízdu na snowboardu, sází kytičky, vyrábí dárky pro maminky, aj.
Mně jako rodiči se líbí hezké prostředí, zázemí i vybavení školky a ocenila jsem možnost odpolední herny, kdy s dítětem můžete strávit nějaký čas ve školce a ono si pomalu na školku zvyká za vaší přítomnosti, takže pro něj potom není takový šok, když už tam musí zůstat samo."

 

Daniela Dandová Harantová, maminka Matouše

"Syn navštěvoval MŠ Kaštánek minulý školní rok. Mateřská škola je na krásném, klidném a dopravně dobře dostupném místě. Vzdělávací program mě velmi příjemně překvapil. Zcela přirozeným způsobem se děti zapojovaly do běžných aktivit jako v rodinném prostředí. Učily se ohleduplnosti k sobě navzájem, učily se komunikovat a zajímat se jeden o druhého. Byl kladen důraz na individualitu každého dítka a především jim bylo nasloucháno. Nic nebylo problém, na vše se velmi rychle a ochotně nacházelo řešení. Stádnost tu nebyla vítána - bohužel oproti státním mateřským školám, se kterými jsem doposud neměla příliš dobré zkušenosti. Učitelky v Kaštánku mají dle mého opravdový zájem dělat tuto nelehkou profesi jak nejlépe umí s porozuměním a především s kladným vztahem k dětem. Určitě mohu ostatním rodičům vřele doporučit. Kaštánek je skvělá volba."

 

Michala Konvalinková, maminka Lukáška

"Doporučuji ekoškolku Kaštánek všem rodičům, kteří hledají pro své dítě hezkou školku s moderním vybavením, individuálním a laskavým přístupem a prostě si chtějí být jisté, že jejich dítě je celý den v těch nejlepších rukou. Můj syn Lukášek začal chodit do Kaštánku minulý rok ve 3 letech, a i když se začátek neobešel bez slzičky po mamince, během  pár dní mi rychle zamával z okýnka a běžel si spokojeně hrát. A to vše díky báječným paním učitelkám, které se jim maximálně věnovali. Když bylo krásné počasí, už od rána byli děti venku na zahrádce před školkou,  každý den si zpívali, povídali anglicky, malovali, vyráběli, občas šli nebo jeli na nějaký hezký výlet. Lukášek přišel nadšený, když si dělali sami svačinky a chtěl nám doma všem mazat chleba :-). Skoro každý den mi ukazoval hrdě něco namalovaného nebo vyrobeného. Před Vánocemi a na konci školního roku byla besídka se vším, co  se s kamarády v Kaštánku naučili, a  nám rodičům děti vyrobili krásné dárky. Koncem školního roku měl Lukášek narozeniny, které ve školce oslavil a dostal krásný dort i dáreček. Kaštánek pořádá pro rodiče s dětmi různé akce, na které vždy chodíme celá rodina a už teď vím, že si určitě nenecháme ujít drakiádu, lampionový průvod i divadýlka pro děti."